Niespodziewanie Toledo.

20:35, poniedziałek, 17 Lipiec 2017

6DSC_9538 5DSC_9516 7DSC_9549 7DSC_9636

 

Niespodziewanie dla nas znaleźliśmy się w Toledo. Nieplanowane zwiedzanie załatwił nam nasz samochód psując się na środku autostrady. I tak oto on spędził noc w serwisie, a my w hotelu obok muzeum El Greco.
Piękne Toledo przyjęło nas gorąco. 42 stopnie. Zajrzyjcie tam kiedyś przy okazji, ale może we wrześniu. Podobno wtedy jest super. Tak mówił taksówkarz odwożący nas do serwisu. Opowiadał też, że za to zimą bywa nawet minus 10 stopni. Więc zimy też nie polecam.
Polecam za to Hiszpanię wszystkim bezglutenowcom. Piwo bez glutenu występuje w każdym najzwyklejszym barze. Pieczywo bezglutenowe mają hotele i restauracje. Mąką nie podsypuje się tu potraw. Na całkiem zwykłych półkach w supermarkecie leżą liczne towary oznaczone przekreślonym kłosem. Karta w restauracji przeważnie zawiera oznaczenia alergenów, a jeśli nie – kelnerzy przynoszą specjalną kartę z informacjami.  Nie ma więc tematu głupkowatego przesłuchiwania kelnera, które zawsze mnie z jednej strony krępuje, a z drugiej irytuje w polskich knajpkach.
A poza tym – wino zawsze jest bezglutenowe :)

2DSC_9418 1DSC_9397 4DSC_95033DSC_9476

 

kombinezon – mały butik w Velez Malaga
buty – ZARA

zdjęcia – Waldek Piotrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>