Spotkanie z Vichy – jak dobrać odpowiednią pielęgnację

10:02, czwartek, 18 Luty 2016

1  DSC_1892Po ostatnim szaleństwie konkursowo-zakupowym, dziś spokojny post o pielęgnacji.
Latem jeszcze wspominałam Wam na Facebooku o moim planowanym spotkaniu z dermatologiem, pytałam Was wtedy o Wasze problemy z cerą, aby móc potem zadać pytania Pani Ekspert. Potem pojechałam do Łodzi. I tam miałam przyjemność rozmowy z dermatolog prof. dr hab. n med. Joanną Narbutt.

Zapraszam na naszą rozmowę.

Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, najlepsze co możemy zrobić dla naszej skóry – możemy robić w domowym zaciszu.

  • Najważniejsze, znajdujące się zawsze na pierwszym miejscu polecenie – zmyć makijaż przed snem! Jestem pewna, że tak robicie!
  • Pielęgnacja będzie skuteczna tylko po precyzyjnej diagnozie naszej skóry, po określeniu jej typu i potrzeb. Na stronie Vichy możecie ją wykonać przy pomocy prostego testu.
  • Chrońmy się przed słońcem używając na co dzień kremów z filtrem, podkładów z filtrem oraz … kapelusza z szerokim rondem!

13  DSC_9310

Kosmetyki pielęgnacyjne Vichy znałam dotychczas jedynie z widzenia.
Dlatego z ciekawością sięgnęłam po linię Liftactiv – po dermokosmetyki, które dostosowują się do dobowego rytmu skóry.
Więcej informacji o dobowym rytmie skóry znajdziecie na stronie Vichy.

Krem na dzień Liftactiv Supreme:
obiecuje natychmiastową poprawę wyglądu skóry: skóra jest świeża, a rysy twarzy wygładzone.
W ciągu dnia: poprawa elastyczności skóry, skóra bardziej miękka. Potwierdzona skuteczność w ciągu 1. miesiąca: Efekt liftingu – zmarszczki wygładzone, skóra ujędrniona.

Moja opinia:
skóra po użyciu kremu jest miękka, makijaż dobrze się na niej układa i bardzo dobrze trzyma przez cały dzień.
Jednak spodobała mi się pewna nowość zawarta w kremach Vichy Liftactiv Supreme. Roślinny cukier Ramnoza. Ramnoza powoduje wzmocnienie i poprawę grubości naskórka oraz pobudza produkcję kolagenu VII. Zdecydowanie to mój ulubiony cukier!
Nareszcie! Mogę! Sobie! Dosłodzić! Życie! Chcę powiedzieć, że ten krem jest naprawdę słodki w smaku. Nie dajcie go jednak sobie z siebie scałować :) bo nie zadziała! Zużywam już drugie opakowanie!

Krem na noc Liftactiv:
obiecuje długotrwały efekt liftingu, skuteczność przeciwzmarszczkową i ujędrniającą. Formuła kremu przeciwzmarszczkowego opracowana jest w taki sposób, aby zapewnić skórze wrażliwej najlepszą pielęgnację i komfort. Bez parabenu, produkt hipoalergiczny, testowany w 100% na kobietach ze skórą wrażliwą. Wzbogacony w Wodę Termalną z Vichy – o działaniu kojącym, wzmacniającym i regenerującym.

Moja opinia:
moja skóra po użyciu tego kremu jest bardzo dobrze nawilżona i miękka. Mam wrażenie, że zmarszczki odpuściły w tej najwyraźniej nierównej walce :). No i rano mogę spokojnie spojrzeć na siebie w lustro zanim zrobię makijaż. Drugi słoiczek w użyciu!

2  DSC_1907

zdjęcia – Waldek i ja

post powstał we współpracy z firmą Vichy