Czas na wzrok – czas na wybór okularów

19:14, niedziela, 15 Kwiecień 2018


czasnawzrok14Moje pogarszające się widzenie przyszłości (pisałam o tym TUTAJ) spowodowało zainteresowanie się problemem poruszanym w kampanii Czas na wzrok – Prezbiopią.
Okazało się, że najlepiej dla mnie będzie wyposażyć się w okulary progresywne.
W tym celu wybrałam się do salonu EUROOPTYKA w Myślenicach, partnera akcji Czas na Wzrok.
czasnawzrok15

Wiedzcie, że w kampanii bierze udział już ponad 2000 salonów w całej Polsce, salonów znajdujących się nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. Na stronie www.czasnawzrok.pl w wyszukiwarce można znaleźć salon najbliższy domu.
W salonie EUROOPTYKA przywitali mnie dwaj prowadzący go bracia. Jestem fanką rodzinnych firm, więc od razu polubiłam to miejsce!

czasnawzrok7
Na pewno znacie to badanie wzroku. Siedzę na taborecie, zasłaniam jedno oko, i na odległej tablicy czytam coraz mniejsze literki …

No więc ono WCALE TAK NIE WYGLĄDA!

Wygodny fotel i skomplikowana aparatura, dzięki której optometrysta (oczywiście jeden z braci!) określił moje liczne wady … na szczęści tylko wzroku.
Powiem Wam szczerze, że nie wiem ile trwało badanie. Byłam tak podekscytowana, że czas galopował. Dla mnie badanie trwało chwilkę!

czasnawzrok12czasnawzrok13

Oprócz badania zostałam drobiazgowo przepytana o nawyki przy czytaniu, sposób pracy, jazdę samochodem, a nawet o to, w którą stronę mam zwyczaj przechylania głowy!

Najbardziej emocjonujący był oczywiście wybór oprawek! Mogę to robić godzinami!
czas na wzrok2
W wybranych przeze mnie oprawkach zostaną założone szkła progresywne, czyli mające  kilka obszarów widzenia: za wyraźne widzenie dali odpowiada ich górna część, za bliskie odległości – dolna, środek z kolei zapewnia dobre widzenie pośrednich dystansów.

Wybranie oprawek nie zakończyło pomiarów.
czasnawzrok2czasnawzrok3
A w końcu okazało się, że nic nie zastąpi najprostszych urządzeń pomiarowych! Linijki! Ufaj i sprawdzaj ????

czasnawzrok1
Na gotowe okulary zwykle czeka się od jednego do trzech tygodni, ale ja dostałam je już po tygodniu!

 

Zdjęcia w salonie Eurooptyka – Waldek Piotrowski