Trening w siłowni vs. na świeżym powietrzu – wady i zalety.

17:19, środa, 25 Maj 2022

pinotnoirfashion.pl

Wykazano, że trening na świeżym powietrzu przynosi również pewne korzyści psychiczne. Według badań trening na świeżym powietrzu poprawia nastrój i samoocenę. Po treningu z początku czujesz się zmęczony, aby już po chwili stać się żywy i pełen optymizmu. Dotlenienie organizmu pozwala się uspokoić i pozytywnie wpływa na radzenie sobie z lękami.

Niestety, ale trening na świeżym powietrzu ma też swoje wady. Przede wszystkim musisz zadbać o lepsze obuwie, a więc musisz wyłożyć jakieś pieniądze na start – np. buty nike damskie. Poza tym, pozostają takie rzeczy jak nieprzewidywalna przyroda i pogoda. Istnieją też ograniczenia dotyczące sprzętu. Ćwiczenia mogą odbywać się bez specjalistycznego sprzętu, ale nie ze wszystkiego można tak łatwo rezygnować.

Jeśli pogoda i warunki są niekorzystne, trening na świeżym powietrzu może okazać się niewykonalny. W zależności od tego, w jakim miejscu przyszło Ci żyć, deszcz lub śnieg mogą przeszkodzić w prowadzeniu treningów. Dodatkowo musisz zaopatrzyć się w ubrania do treningu, które muszą być odpowiednie do pogody i pory roku – np. bluza adidas damska.  Dziś zapoznasz się z dwoma tematami:

  • Zalety ćwiczeń na siłowni.
  • Wady ćwiczeń na siłowni.

Kiedy warto wybrać siłownię zamiast ćwiczeń na świeżym powietrzu?

Na przykład wtedy, gdy warunki pogodowe nie są zbyt sprzyjające. Deszcz, deszcz ze śniegiem, czy sam śnieg nie spowolnią Twojego programu treningowego. W siłowni funkcjonuje klimatyzacja, więc w zimę jest ciepło, a w lecie chłodniej. Jeżeli masz tylko gotówkę, korzystanie z udogodnień, jakie proponuje siłownia, może być skuteczniejszym sposobem do uzyskania odpowiedniej sylwetki i kondycji.

W siłowni masz dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci podczas ćwiczeń. Ludzie Ci zawsze służą praktycznymi poradami dotyczącymi fitnessu i ćwiczeń. Możesz nawet opracować spersonalizowany plan i go osiągnąć. Co więcej, trenerzy będą angażować Cię do dalszych ćwiczeń, pokazując, jak poprawnie masz je wykonać.

Różnorodność sprzętu do ćwiczeń. Ćwiczenia stają się znacznie łatwiejsze, gdy masz do wyboru różne maszyny, o różnym przeznaczeniu. Niezależnie od tego, czy interesujesz się kardio, czy podnoszeniem ciężarów, masz możliwość wyboru dowolnego sprzętu do ćwiczeń. Niektóre siłownie oferują nawet dodatkowe udogodnienia, na przykład basen, saunę lub kort tenisowy.

Jakie są wady siłowni?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ekskluzywny klub, czy lokalną siłownię, utrzymanie kosztuje – możesz wybrać miesięczną lub roczną wpłatę. Ponadto przed dołączeniem do siłowni należy zapoznać się z polityką anulowania rezerwacji, jeśli masz jakiekolwiek rezerwacje. Niektóre placówki nie oferują prostego anulowania swoich umów, co wiąże się z dodatkową opłatą do uiszczenia. Głównym powodem, dla którego ludzie rezygnują z ćwiczeń na siłowni, jest zła atmosfera. W siłowni masz do czynienia z wieloma różnymi od siebie osobami (z innymi manierami i treningami), a nie każdy z nich jest tak ugodowy i miły, jakbyś tego mógł tego oczekiwać. Być może będziesz musiał poczekać na swoją kolej, aż sprzęt używany przez inną osobę zostanie zwolniony. Musisz więc dostosować się do innych – a to nie jest proste zadanie.