PINOT NOIR moje wino

20:27, wtorek, 8 Luty 2022

pinot noir wine-03pinot noir wine-08
Noblesse oblige. Szlachectwo zobowiązuje, a mnie zobowiązała nazwa bloga.
Więc jako, że tak jest rozpoczęłam, dzięki współpracy z Enoteka Czasu Wina serię wpisów, w których polecać będę wina dostępne w krakowskiej Enotece Czasu Wina.
Zaczynam – oczywiście – od PINOT NOIR!
Czerwonego wina, od którego nazwę wziął blog, a teraz firmuje moje wszystkie internetowe poczynania. Liczne podobieństwa między moim charakterem a uprawą winorośli – kapryśna i trudna, wrażliwa na temperaturę, która nie może być ani za niska ani za wysoka … – były ważną wytyczną przy tworzeniu nazwy i przy wyborze ulubionych szczepów wina. Ale nie skupiajmy się na roślinie! Ostatecznie nie będziemy przecież uprawiać winorośli PINOT NOIR, będziemy pić jej sok!
Z drugiej jednak strony jak mówią niektórzy, jest to ten szczep tworzy producentów wina, a nie odwrotnie.
Nie łatwo zrobić dobry PINOT NOIR.
Stąd, jeśli chcemy spróbować dobrego PINOT NOIR, warto sięgnąć po poradę kogoś, kto wie co mówi, bo już z niejednej bodegi wino pił i wskaże to właściwe!
Polecone mi przez specjalistów z Enoteki Czasu Wina PINOT NOIR RESERVE z kalifornijskiej winnicy William Wright jest bardzo godne pokazania Wam i mogę być tylko dumna, że mamy wspólne imię.
Więc podaję Wam specjalny link, pod którym kupicie To Piękne Wino z rabatem!

pinot noir wine-01
To eleganckie wino. Zarówno w smaku jak i wyglądzie. I nie obawiajcie się – nie jest cierpkie czy ciężkie. Estetyczne w konsumpcji – nie brudzi ust (haha, cenna cecha!), bo ma mało tanin.
Piłam wiele pinot noirów (nie wiem czy to poprawna odmiana, czy w ogóle odmieniać?) i naprawdę z czystym sumieniem Wam polecam TO WINO.
Będę do niego wracać z dużą przyjemnością. Będzie też dobrym prezentem dla każdego winnego smakosza.

pinot noir wine-07

Enoteka Czasu Wina to specjalistyczny sklep z winem i selekcją wybornych alkoholi mocnych stworzony i pozostający pod szczególną troską redaktorów magazynu „Czas Wina”. Mieści się w Krakowie przy ul. Balickiej 255.
Jeśli nie jesteście z Krakowa czy okolicy, nie przejmujcie się lokalizacją. Wystarczy do nich zadzwonić (telefony: 12 345 39 90, + 48 512 526 262) lub napisać maila (sklep@czaswina.pl), a przyślą Wam co będziecie chcieli!

zdjęcia Waldek Piotrowski