Brązy. Jak łączyć ze sobą.

22:35, wtorek, 12 Luty 2019

odcienie-brązu-7 odcienie-brązu-6 odcienie-brązu-8 odcienie-brązu-3Podgórze to nasza ulubiona miejscówka do zdjęć. Jeszcze niedawno nie było tu życia (jak wiadomo, jedyne życie, które ma sens, to życie towarzyskie). Ale 9 lat temu w miejscu od dawna nieistniejącego mostu Podgórskiego powstała pieszo-rowerowa kładka Bernatka. Za jej przyczyną „zaraza” w postaci knajpek i innych towarzyskich atrakcji powoli wpełzła na dotychczas martwe w tym zakresie Podgórze. Interesująca architektonicznie i kolorystycznie Cricoteca i niepotrzebnie nawiązujące do niej kolorystycznie, ciemnobrązowe nowe budynki apartamentowców pochłaniają co prawda światło, ale ściągają przywołane na wstępie „życie towarzyskie”.  Lubię „Cawę”, która była tu chyba pierwszą „jaskółką w tunelu”. Mają ostatnio super kaszotto jaglane, a jako bezglutenowiec, cenię takie dania. Chodzimy też na herbatę do Boulevard 11, gdzie od czasu do czasu trafi się bezglutenowe ciastko. Ta okolica to także chyba mekka dla lodożerców. Good lood, Lody Si Gela, Emil Kręci Lody …
Tu także jest salon Kabos, polskiej marki lakierów do paznokci. A całkiem niedaleko salon mojej Sary Bonnie&Clyde.
A gra brązów nowych budynków jest niezłą inspiracją dla kolorów tego sezonu. Wracając do tytułowego pytania, jak łączyć te brązy? Ja, żeby nie „przygasić się” za bardzo łączę je zawsze z korespondującym z nimi kolorem mającym brąz gdzieś w rodzinie, np. z ceglastym pomarańczowym. Efektownie wyglądają z popielatym (zobaczcie te balkony budynku w moim tle). Idealne są z błękitem, genialne z fioletem, klasyczne z innymi brązami, białym czy beżowym. Większość połączeń występuje w przyrodzie i warto je zauważyć. Ale uważajcie, bo te monochromatyczne połączenia mogą być zdradliwe i odbierać nam urodę!
odcienie-brązu-2 odcienie-brązu-8 odcienie-brązu-5 odcienie-brązu-4 odcienie-brązu-10

torebka – Versace 19.69 Abbigliamento Sportivo SRL

sukienka – MANGO / kożuszek – H&M (milion lat temu) / buty – Prima Moda (też dawno)

zdjęcia – Waldek Piotrowski

2 thoughts on “Brązy. Jak łączyć ze sobą.

  1. Jak Ty to robisz, że jesteś coraz młodsza? Genialna fryzura i cała stylizacja dodaje Ci blasku. Brązy są dla Ciebie stworzone.

Comments are closed.