Dopieszczamy się. Kaszmir.

18:22, poniedziałek, 9 Listopad 2020

DSC_0975 DSC_0889 DSC_0846

Taki mamy czas. Musimy przeredagować nasze życie. Nie czekam „aż się skończy”. To wydaje mi się dość destrukcyjnym pomysłem. Ja mam inny i polecam Wam także.
Zawsze celebrowaliśmy domowe życie wychodząc z założenia, że najlepsze jedzenie, wino i towarzystwo mamy w domu. Teraz robimy to tym bardziej.
Dekoracje. Jedzenie. Przytulny, ale równocześnie elegancki strój.
Wybraliśmy kaszmirowe swetry Mahogany.  Proste i klasyczne. Wysoko jakościowe. Marka Mahogany proponuje właśnie najwyższą jakość.
Nie ukrywam, nie są to rzeczy najtańsze. Myślę jednak, że to byłoby niemożliwe. Ta jakość luksusowego materiału, dzięki któremu sweter będzie nam służył naprawdę długo, musi kosztować.
Mam już jeden sweter tej marki. Prosty klasyczny, szary. Z uwagi na jago uniwersalność nosiłam go jesienią i zimą bardzo często. Nic nie stracił na jakości czy wyglądzie. Mam przecież też kaszmirowe swetry ze znanych droższych sieciówek. Też nie były wcale tanie. Niestety ich jakość po roku eksploatacji pozostawia do życzenia.
Tym razem Waldek także wybrał dla siebie sweter w ciekawym fioletowym kolorze. Myślę, że te swetry to świetna propozycja dla facetów. Oni bardziej nade wszystko doceniają jakość i są gotowi zapłacić więcej. Chyba powinnyśmy brać z nich przykład!
Wybierając kaszmirowy sweter możecie spotkać się określeniem ilości warstw (tzw. ply) przędzy kaszmirowej, z której są utkane. Właśnie ten parametr decyduje o tym, jak ciepły będzie wyrób z kaszmiru. Najpopularniejsze są kaszmirowe swetry wykonane z dwóch warstw przędzy. I takie wybraliśmy!

Jeśli zdecydujecie się na zastąpienie akrylów w Waszych szafach kaszmirem, pamiętajcie że swetry takie należy odpowiednio pielęgnować. Możecie o tym przeczytać na stronie Mahogany.
Streszczę Wam klika zasad: Swetra nie należy nosić dwa dni z rzędu. Aby odzież kaszmirowa mogła „odpocząć” i przewietrzyć się, powinno się ją nosić przynajmniej co drugi dzień. (to znaczy, że chcąc je nosić codziennie trzeba mieć ich więcej! Ha!)
Kaszmiru nie pierze się nigdy w temperaturze powyżej 20 °C.  Jeśli chcemy wyprać go w pralce automatycznej, to tylko używając programu do prania wełny i ustawieniu temperatury do 20 °C.  Oczywiście nie wyżymać i nie wirować! Nie prasować. Supełki na swetrze? Powinny zniknąć po drugim albo trzecim praniu.

Na hasło MALGORZATA czeka na Was na stronie mahogany.pl 10% zniżka!

DSC_0980 DSC_0818 (1) DSC_0793

zdjęcia – Waldek i Ja