Kaszmirowe

16:29, piątek, 15 Listopad 2019

kaszmirowy-sweter-5kaszmirowy-sewter-8 kaszmirowy-sweter-1 kaszmirowy-sewter-1Już nie trzeba tego nikomu wyjaśniać. Wiadomo. Jeśli sweter to tylko kaszmir. Albo wełna merino. Takie mam doświadczenie z obcowania ze swetrami. Na całą resztę po prostu szkoda pieniędzy, miejsca w szafie, zaangażowania w wybór… Kaszmirowy sweter to taki luksus z powieści  – „założyła eleganckie spodnie i prosty kaszmirowy sweter …” i od razu wiemy, że bohaterka ubrała się idealnie pięknie.

Luksusowy kaszmir oferowany przez mahogany.pl powstaje w Nepalu, w zakładzie, w którym tkaniny powstają bez użycia metod przemysłowych.
To dość niezwykłe historie: „wełnę kaszmirową pozyskuje się przez wyczesywanie wełny puchowej (dolnej warstwy sierści) kóz kaszmirskich. Kozy te est to wyjątkowo wytrzymała rasa, która żyje na górskich płaskowyżach Chin i Mongolii. Puch kaszmirskich kóz jest delikatny i gęsty, więc wspaniale chroni je przed mrozami, które dochodzą tam nawet do -40 °C. Surowy kaszmir, który pozyskuje się wiosną i latem przez wyczesywanie wełny puchowej, przechodzi potem przez długi proces ręcznej obróbki, którego zwieńczeniem jest sweter lub szal (nazywany paszminą – Pashmina). Nota bene, czy wiedzieliście, że na sweter o przeciętnych rozmiarach potrzeba wełny z 3-5 kóz?”

kaszmirowy-sweter-3 kaszmirowy-sewter-7 kaszmirowy-sewter-8 kaszmirowy-sweter-4

na hasło MALGORZATA czeka na Was na stronie mahogany.pl 10% zniżka!

zdjęcia – Waldek Piotrowski