POTIS &VERSO I L’AF – NA SPECJALNE OKAZJE

20:06, czwartek, 13 Styczeń 2022

Bez nazwy-1Może się wydawać, że – biorąc pod uwagę tytuł – to zestaw strojów jest nietypowy, żeby nie powiedzieć – dziwny. Chcę Was jednak przekonać, że nie.
Bo o ile w przypadku sukienek określenie”specjalne okazje” nie budzi zaskoczenia, o tyle dres już niekoniecznie mieści się w typowej definicji „specjalnych okazji”.

Dla mnie możliwość luźnego spędzania czasu w domu zapisuje się w dziale „specjalnym”. Te chwile, w których nie miotam się po domu, tylko bez wyrzutów sumienia poświęcam czas na przeglądanie albumów z inspirującymi zdjęciami to stanowczo czas „wyjątkowy”. I lubię spędzać go w ładnych ubraniach. To przyjemność dla mnie samej i wyraz szacunku dla domowników.  Nie jest fajnie moim zdaniem, pokazywać się partnerowi jedynie w „rozdeptanych kapciach” rezerwując całą siebie w wersji wyjściowej dla ludzi, z którymi pracujemy. Bo czyż to tak nie wygląda trochę?

dres aksamitny -01dres aksamitny -13Zielone welurowe spodnie L’AF Nell
Zielona welurowa bluza L’AF Nell

Ta efektowna, a równocześnie skromna sukienka to już klasyczny wybór na uroczyste okoliczności przyrody. Zachwycił mnie bogaty wzór i materiał ze złotą nitką zestawiony z prostym i być może nieoczywistym w tym wypadku fasonem. Co tu dużo mówić – to taka pozycja, która powinna być na liście must have’ów szafy.

sukienka P&V-6sukienka P&V-2Sukienka w chustkowy wzór Potis & Verso Golden

Tak czasem myślę (jak mam czas, bo jak nie mam to ino siedzę …), że cekiny są jak diamenty, aksamit i  zwierzęce printy. Wracają do nas okresowo jako najmodniejszy materiał sezonu i wtedy pluję sobie w brodę, że pozbyłam się topu czy żakietu z cekinami. A ta sukienka w kolorze czerwonego wina … już na imieniny do starszej cioci nie będzie się nadawać, ale nadchodzący karnawał można w niej swobodnie spędzić! No i – wyciągając wnioski z pierwszej myśli – nie tylko w tym roku!

cekinowa sukienka-09cekinowa sukienka-02

Cekinowa kopertowa sukienka L’AF Katana

Zdjęcia – Waldek Piotrowski