Wolność czyli podróżowanie kamperem

20:46, niedziela, 29 Kwiecień 2018

camper17 camper11
Pojechaliśmy do winnic Austrii posmakować nie tylko win z winnicy klasztoru Klosterneuburg, ale posmakować wolności jaką daje podróż kamperem. Po raz pierwszy w naszych podróżach nie mieliśmy zaplanowanych hoteli i noclegów. Nasz nocleg – dzięki firmie Campery Wadowscy.pl jechał z nami. Byłam bardzo podekscytowana tym wyjazdem, wiele sobie po nim obiecywałam i nie zawiodłam się.
camper16 camper9 camper7
Nasz kamper powstał na bazie fiata Ducato, czyli samochodu poniżej 3,5 tony. Nie potrzeba więc specjalnego prawo jazdy, aby go prowadzić. Wnętrze dostosowane do potrzeb czterech osób dla naszej dwójki z psem było idealne. Kamperowa kuchnia to dwa gazowe palniki, zlew i całkiem spora lodówka. Łazienka raczej w formie mikro.
Ja zostałam wielbicielką kamperowego łóżka! Było duże i wygodne. Obawiałam się niewygody, a wyspałam się chyba lepiej niż w domu.
Szafek i schowków jest tu mnóstwo, więc zamiast gnieść moje ciuchy w ciasnej walizce rozłożyłam się z nimi wygodnie na półkach!

camper10
Pierwszą noc spędziliśmy na centralnym placu pod zamkiem, korzystając z przepisu, że możliwy jest  jednorazowy nocleg na ulicy lub placu oraz na terenie prywatnym w celu odzyskania zdolności do prowadzenia pojazdu.
Duża markiza rozwijana z boku samochodu pozwala na zaaranżowanie ad hoc całkiem wytwornego obiadku.
Wyjazdem tym chcieliśmy się sprawdzić przed kolejnym – wakacyjną przejażdżką nad polskie morze.

camper15 camper8 camper3camper14

kamper – campery Wadowscy.pl

spódnica – TU
sneakersy – Gant
sweter – ZARA

zdjęcia Waldek Piotrowski