Zamek Rydzyna

20:04, wtorek, 1 Listopad 2016

25DSC_8263 27DSC_8271 21DSC_8208???

Jak wspominałam w poprzednim poście- tym razem zaniosło nas życie zawodowe aż w Wielkopolskę.
Dla nas, krakusów, to „aż”, bo połączenie z Poznaniem było zawsze spektakularnie fatalne. Na szczęści to już w dużej części tylko wspomnienie.
Postanowiliśmy zaszaleć i wybraliśmy nocleg w Zamku w Rydzynie. Po sezonie w środku tygodnia nie było to zresztą duże szaleństwo.
Nie mieliśmy pojęcia, że będzie tam tak klimatycznie.

Barokowy Zamek w Rydzynie miał bogatą historię goszcząc królów, zmieniając właścicieli, by spalony w 1945 roku dostać nowego. Inżynierowie Mechanicy przejęli Zamek i podjęli ogromny wysiłek odbudowy. Więcej na temat Zamku i jego historii możecie przeczytać TU.
W Zamku działa m.in. hotel, lubimy go bo można tu przyjechać z PSEM. Nie jest to jeszcze wcale tak powszechne udogodnienie, jakby mogło się wydawać.
A my podróżujemy z Molą, więc tym bardziej cenimy te miejsca noclegowe, które chętnie goszczą także ją.
Ogromny Zamek stoi w uroczej barokowej Rydzynie. Kameralny Rynek, niewielkie zadbane otaczające go kamieniczki – bardzo nam się podobało!

23DSC_8239 26DSC_8265 ??? 28DSC_8276 29DSC_8290

 ubrałam się w:
spodnie Pepe Jeans, ramoneskę Pull&Bear, botki Mango, sweter H&M
i szal Gyalmo

zdjęcia – Waldek, oczywiście!

 Małgorzata Trębacz Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>