Moja pielęgnacja – serum EXCELLAGE Institut Esthederm

21:36, środa, 1 Maj 2019

serum-7Napisałam kiedyś, że dopiero po 50 stanę się atrakcyjną kobietą.
To znaczy, nie „stanę się” tylko „wypracuję to”. Moje wnętrze pewnie mam już na twarzy, ale nad zewnętrzem warto się pochylić. Chcę żyć w harmonii z moim wiekiem. Nie kusi mnie kreowanie się wciąż na kogoś młodszego. Może mam łatwiej, bo przyglądam się mojej pięknej córce, a może trudniej – bo przeglądam się w niej i widzę, że udając młodszą stanę się śmieszną.

Tempo życia, któremu stawiam wciąż czoła, wszech atakujące mnie bodźce działają destrukcyjnie także na skórę twarzy.

serum-10serum-2Szukałam więc dobrych rozwiązań pielęgnacyjnych. Sprawdzonych i przebadanych. Dla wszystkich typów starzenia się skóry, aby skorygować oznaki przesuwania się w czasie.

Znalazłam serię EXCELLAGE Institut Esthederm skierowaną dla kobiet, których skóra straciła blask, poczucie komfortu i odżywienia. Do skóry osłabionej, wiotkiej, która utraciła jędrność i elastyczność.
Dzięki temu, że prowadzę bloga mam przyjemność testować wiele kosmetyków. Umiem więc docenić jakość produktu, za którym stoi wieloletnia praca pasjonatów i szereg badań naukowców.

serum-1 serum-6

Od kilkunastu dni testuję Excellage Serum i Excellage Cream.
Produkty luksusowo i pięknie, opakowane. I przyznam się, że dzięki temu polubiłam mój wieczorny rytuał pielęgnacyjny.

Co niesie z sobą Excellage Serum:

  • INTELIGENTNY POLISACHARYD – usprawnia komunikację pomiędzy komórkami naskórka. Pomaga utrzymać połączenie między warstwami skóry właściwej i naskórka, które z czasem ulega osłabieniu.
  • TECHNOLOGIA REPAIR + – przywraca gęstość skóry. Odbudowuje głębsze warstwy skóry: wzmacnia strukturę, regeneruje i ujędrnia.
  • OLEJ KAMELIOWY – bogaty w kwasy omega 3, 6 i 9 – głęboko odżywia i chroni przed stresem oksydacyjnym.
  • GLIKO-BIOPOLIMER – pochodzenia roślinnego – rozświetla i wygładza – przywraca naturalny blask.
  • TECHNOLOGIA GLOBAL CELLULAR PROTECTION – chroni przed stresem oksydacyjnym, fotostarzeniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
  • CELLULAR WATER PATENT – WODA KOMÓRKOWA – dostarcza skórze energię do życia oraz stymuluje optymalne funkcjonowanie komórek skóry.
  • KSYLITOGLUKOZYD I POCHODNA KWASU PIROGLUTAMINOWEGO (wysokie stężenie czynników nawilżających) – zapewnia uczucie zmysłowej świeżości, idealne dla każdej skóry pozbawionej elastyczności.

serum-8
Po tak bogatym opisie spodziewałam się efektów i tu Serum Excellage nie zawiodło!
Wyraźnie zauważyłam, że skóra ujędrniła się i zrobiła jakby gęstsza. Na co dzień nie używam mocnych podkładów czy innych ulepszaczy, jedynie krem CC, a po tych kilkunastu dniach skóra twarzy stała się przyjemnie rozświetlona.
„Ładnie wyglądasz, jakoś tak świeżo” mówi mój mąż pod koniec tygodnia, gdy codziennie wstawałam przed 6.00 rano kładąc się spać około północy …

serum-3

seria EXLLAGE Institut Esthederm

zdjęcia – Waldek Piotrowski