Slow Life z Semilac

15:00, środa, 23 Listopad 2016

semilac_14

Kiedyś moja córka miała bardzo brzydkie paznokcie. Krótkie, poziomo prostokątne i zarośnięte krzaczastymi skórkami. Ania była wtedy naprawdę małą dziewczynką i mogłabym zlekceważyć jej problem. No bo bez przesady! Ja jednak zaczęłam jej robić manicure, a z czasem Ania nauczyła się robić go sama. I nie chodziło mi o to, żeby moje dziecko miało piękne pazurki, tylko żeby jej też pokazać, że praca nad sobą daje efekty. I nie dotyczy to tylko paznokci :).

semilac_10

No i cóż. Jak to często bywa – uczeń przerósł mistrza … Te w pięknym kolorze śliwki – to Jej!

Nasze wspólnie robione kiedyś tam manicure stały się naszym rytuałem. Może z czasem częściej Ani, niż moim …
Bo wiecie … Te domowe przyjemności jak mycie garów po zupie dla psów … A gumowe rękawiczki leżą nieużywane w szufladzie …
Wszystko to spowodowało, że moje paznokcie zaczęły wołać pomocy! Żaden lakier nie wytrzyma takich tortur, jakie mu zadawałam!
Dlatego z radością powitałyśmy w naszym babskim kręgu zestaw do manicure hybrydowego Semilac.

semilac_7semilac_9

Możliwość samodzielnego zrobienia manicure w domowym zaciszu była tym, czego potrzebowała moja skąpa krakowska dusza.
Równocześnie oszczędzam czas i zyskuję czas, bo zamiast spędzać go w salonie manikiurów z obcą kobitką, spędzam go we własnym salonie z córką!
Startowy zestaw Semilac zawiera wszytko, co trzeba. Najbardziej podobała nam się urocza malutka lampa, która może stać się ozdobą damskiej toaletki :)

semilac_8

Mało mamy w tym zabieganym świecie wspólnego czasu.
Nasze ulubione wspólne weekendowe śniadanie, celebrowane prawie do pory obiadu jest uroczą odmianą od codziennego pośpiechu, wstawania przed świtem …
Co prawda czasem zostaje nam to wynagrodzone możliwością podziwiania wschodu słońca jak z Króla Lwa (jak to nazywa Ania), ale …

semilac_19 semilac_16 semilac_15

A wspólnie robione ciasto jogurtowe należy do najlepszych na świecie :)

semilac_5 semilac_4semilac_2

Moje Semilacowe paznokcie w klasycznym kolorze Red Carpet katuję jak zawsze. Gary są myte, a rękawiczki w szufladzie … Tylko, że efektów katowania nie widać!

Wszystkie produkty użyte do wykonania naszych pięknych paznokci pochodzą z SEMILAC.

 

Zdjęcia -Waldek Piotrowski