Stylizacje na chłodną wiosnę (kapsułowa szafa)

22:30, niedziela, 21 Marzec 2021

kasułowa garderoba trenczkasułowa garderoba trencz kapsułowa garderoba trenczkasułowa garderoba trenczNonszalancka elegancja. Tak bym określiła dzisiejsze stylizacje. Im jestem starsza, tym bardziej doceniam nieprzeładowane zestawy i staram się, aby nie tworzyć ich „pańciowatymi”.
Nie chcę być też zbyt ponadczasowa. Klasyka klasyką, ale jakiś element lubię mieć w trendach.
Zestawy, które pokazuję wpisują się w ideologię kapsułowej szafy. W końcu zmieniłam tylko buty i okrycia, a całość sprawia różne wrażenie.
Ciężkie beżowe buty wpisują się w modną od jakiegoś czasu estetykę „ugly shoes”. To fason odmładzający a równocześnie bardzo wygodny. Już wiem, że będą to moje ulubione buty tej wiosny.
Czarne botki z kwadratowymi przodami to powracający w tym roku trend z lat 90. Botki nosiłam całą zimę, wpisywały się w stylizacje w spódnicach nie tworząc z nimi looków z gatunku „na ludowo”  :). Wiele takich modeli znajdziecie w Mango, także w ich nowej kolekcji.
Uważam, że właśnie buty potrafią nadać współczesności stylizacji. Więc sięgając po klasyczne rozwiązania do własnej szafy, buty jednak weźcie te najbardziej na czasie.

capsula 2sesja-03sesja-09 sesja-11

spodnie – Weekday / golf – Massimo Dutti / trencz – Burberry / marynarka – ZARA / buty na ciężkiej podeszwie – Uterque / botki – MANGO

torebka – NOBO BAG

zdjęcia – Waldek Piotrowski