Z czym nosić fioletowy kolor

19:48, poniedziałek, 5 Kwiecień 2021

fiolet i braz-05 fiolet i braz-01 fiolet i braz-07 fiolet i braz-14Fiolet to pięknie wyrazisty kolor! Ile razy zakładam ten żakiet, zbieram mnóstwo pochwał.
Jednak zauważyłam, że obawiamy się takich barw. Nie wiemy z czym łączyć, a możliwości jest wiele.
Postanowiłam poszukać połączeń kolorystycznych Fiolet + ? i mam dla Was propozycję własnych i zaczerpniętych z pinteresta stylizacji.
Ja tym razem zdecydowałam się na nasycony brąz. Uważam, że wyszło naprawdę dobrze. Obie barwy są mocno nasycone i mają dość smakowite konotacje. Czekolada, lawenda … Zauważcie limonkowe krzesło, też pasujące kolorem i klimatem.
Swego czasu łączyłam, nawet dwukrotnie, fiolet z zielenią. Teraz jednak przyszedł czas na nowe pomysły.
Parę anegdot o mojej kreacji pisałam już na instagramie. Żakiet (kaszmir 100 %) pochodzi z second handu, takiego zwykłego, na wagę. Poddany lekkiemu dopasowaniu czekał na swój czas chyba ze 3 lata. I doczekał się teraz. Choć już kiedyś przysłużył się mojej wygranej w konkursie modowym organizowanym przez Galerię Krakowską.
Natomiast torebka to Michael Kors z mojej starej kolekcji. Och, ten to się odleżał w szafie … Postanowiłam jednak zakończyć ten odpoczynek. Teraz pasuje jak ulał.

fiolet i braz-11 fiolet i braz-12 fiolet i braz-09 fiolet i braz-04 fiolet i braz-03

spodnie – H&M / buty – Uterque / pasek – Massimo Dutti / biżuteria – Anna Samkow i World by Nika

A co do pomysłów na połączenia kolorystyczne, to zapraszam na poniższe kolaże.

1 2 3 4

zdjęcia – Waldek Piotrowski i pinterest