Stylizacja z chustą i koszulą w kratę

19:04, wtorek, 2 Luty 2021

DSC_6634 DSC_6626 DSC_6620 Postanowiłam pomieszać kraty. W tym celu wykorzystałam dużą koszulę vintage i świetną dwustronną chustę od annify.pl  – polskiej marka szyjąca lokalnie na Dolnym Śląsku z najlepszych tkanin. Ich oryginalny produkt jak widać super podkręca stylizację, a dodatkowo … teraz jak nigdy powinniśmy doceniać lokalne wyroby polskich producentów.
Na stronie annify.pl oprócz fajnych chust znajdziecie transparentne pokazanie składników ceny. To ważne, żebyśmy wreszcie zdali sobie sprawę, że uczciwie wykonane produkty muszą kosztować.

Pisałam na swoim instagramie o szufladkujących radach dla kobiet w wieku 50 plus (jest też sporo publikacji 40 plus). Czytam je zawsze zachłannie i zawszeni niezmiennie się denerwuję. Pewnie liczę naiwnie, że przeczytam wreszcie coś nieirytującego, coś odkrywczego, albo chociaż coś, z czym się po prostu zgodzę. Zawsze twierdzę, że młodość to stan umysłu i  wewnętrzna energia. I to one będą wpływać na to, jak będziemy postrzegane na zewnątrz. Ciuchy pełnią trochę drugorzędną rolę. Ale jako, że to blog o stylizacjach a nie o duszy, więc moje spostrzeżenia są następujące:
– współczesna fryzura. Taka, w której czujemy się piękne. Zawsze to powtarzam, jak mantrę. Włosy są bardzo ważne. Zmieniajmy je, warto próbować. Nie słuchajmy rad z gatunku „po czterdziestce należy obciąć włosy”, bo za chwilę przeczytamy „nie obcinaj włosów …”
– współczesne buty. Wygodne, oczywiście. Ale bardziej modne, niż takie których jedyną zaletą jest wygoda.
– modne linie ubrań. Nie ma podziału na modę „dla młodych” i „dla dojrzałych”. Jedyne, na co MY powinniśmy zwracać większą uwagę to jakość. Ta ma być wyższa.
– ostrożnie z wzorkami. Bardzo ostrożnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości – nie. Zamiast tego – kolor bloki i  kolorowe total looki.

To tak na gorąco. Jak będę mieć jeszcze jakieś złote myśli, to na pewno się nimi podzielę :)

DSC_6541 DSC_6547 DSC_6550 DSC_6572

chusta – Annify

buty – Gino Rossi / torebka – Fabiola / spódnica – ZARA / koszula – vintage

zdjęcia – Walduś w najlepszej formie!